Seriály

Další dvě nové série!

6. října 2017 v 20:03 | Petra
Již včera jsem objevila skvělou zprávu pro fanoušky The Bold Type! Tou zprávou je, že televizní stanice Freeform oznámila, že se budou natáčet a vysílat další dvě série (tak jako v první po deseti epizodách). K sériálu se nově připojí výkonná producentka Amanda Lasher (Počtyřech, Super drbna).

The Bold Type - Gify

2. října 2017 v 12:30 | Petra a Terka (pirátky)

Famous in Love - Gify

2. října 2017 v 12:00 | Petra a Terka (pirátky)

Rozcestník - Seriály

27. září 2008 v 15:13 | Petra a Terka (pirátky)

S E R I Á L Y

Herci seriálu pojišťovna štěstí 2

23. května 2007 v 13:58 | Petra a Terka


Alena Antalová

Anna Jánská

jemná a něžná, osud se s ní nemazlí
Narodila se v roce 1972 v Bratislavě. Odmalička zpívala a hrála v různých televizních inscenacích. Po absolvování hudebně dramatického oboru na bratislavské konzervatoři vystudovala katedru muzikálu na JAMU v Brně.
Od roku 1995 je členkou Městského divadla v Brně, kde se představila jako Desdemona (Othello), Roxana (Cyrano z Bergeracu), Líza (My Fair Lady ze Zelňáku). Za roli Markétky v inscenaci Bulgakova románu Mistr a Markétka i s přihlédnutím k ostatním muzikálovým a činoherním rolím získala v roce 1999 Cenu Thálie v kategorii Talent roku. Zahrála si v seriálu Četnické humoresky, v televizním filmu Společník se objeví po boku Jaroslava Duška, nazpívala sólové party vokálů do filmu Kytice. V režii Hany Burešové zkouší v současné době roli Dony Anny v barokní opeře Don Giovanni.
Alena Antalová
Vojtěch Kotek

Ondřej Jánský

syn Anny, šestnáct let, sympaťák, hlavu plnou "skvělých" nápadů, pro které si, kromě maminky, získá všechny
Narodil se v roce 1988 v Praze v divadelní rodině, otec hraje v divadle Járy Cimrmana, matka vystudovala produkci na DAMU. V současné době navštěvuje šestileté dvojjazyčné gymnázium v Praze. Od osmi let se věnuje dabingu, svůj hlas propůjčil např. postavě Harryho Pottera. Za sebou má i divadelní zkušenosti, ve Stavovském divadle účinkoval v představení Mistr a Markétka, v Národním divadle se objevil ve hře Maryša a v divadle Globe v dramatu Richard III. Hlavní roli si zahrál ve filmu režiséra Ivana Pokorného Únos domů, účinkoval i v několika televizních filmech, např. Tuláci v režii Víta Olmera, kde měl též hlavní roli, menší role ztvárnil v TV inscenacích Smrt pedofila, Josef a Li a I ve smrti sami. Po gymnáziu by se chtěl věnovat filmové režii.
Vojtěch Kotek


Miroslav Etzler

Tomáš Kraus

oblastní ředitel První rodinné pojišťovny, workoholik, starostlivý a čestný
Narodil se v roce 1964 v Ostravě. V letech 1983 - 84 účinkoval jako herec elév ve Státním divadle v Ostravě a posléze v Severomoravském divadle v Šumperku. V letech 1986 - 90 vystudoval herectví na brněnské JAMU, po absolutoriu dostal angažmá ve Státním divadle v Brně, kde vytvořil několik rolí - např. v představení Zvěstování Panně Marii (Jakub), Provaz o jednom konci (Lips), Běsi (Stavrogin). Od roku 1992 do roku 2000 byl v angažmá Národního divadla v Praze. Představil se jako Hrabě Veter z Hvězdy (Katynka z Heilbronnu), Don Fernando (Dorothea), Antoš (Rok na vsi), Aigeus (Médeia), Florindo Aretusi (Sluha dvou pánů), Lopachin (Višňový sad) či Antonín (Paličova dcera). Zahrál si též v několika českých filmech, např. Čas sluhů, Dynamit, Díky za každé nové ráno, byl obsazen i do francouzského filmu Komisař Maigrett. V televizi ztvárnil kolem 50 rolí, např. v inscenacích Znásilnění, Zobani, Zbabělec. V současné době hostuje v divadle Ungelt v představeních Play Strindberg, Na ocet, ve Viole s manželkou Vilmou Cibulkovou v pořadu Balady Francoise Villona.
Miroslav Etzler


Kateřina Brožová

Dagmar Krausová

žena Tomáše, designérka, atraktivní, miluje vše krásné - má krásnou dceru a krásný dům
Narodila se v roce 1968 v Praze v umělecké rodině. Vystudovala herectví na pražské DAMU a ve třetím ročníku začala hostovat v Divadle na Vinohradech.
Po absolutoriu zde hrála celkem devět sezón a odehrála přes dvacet rolí, např. Gwendolina (Jak je důležité míti Filipa), Orsetta (Poprask na laguně), Róza (Tanec na konci léta).
Od roku 1997 vystupovala v Hudebním divadle v Karlíně, představila se například v rolích Sugar (Někdo to rád horké), Lindy (Sny z Nového Yorku) nebo Renáty (Anděl s ďáblem v těle). Účinkovala také v mnoha televizních inscenacích, filmech a seriálech, např. Švédská mísa, Dekameron, Rukama nevinnosti, Vzpomínka na Hamleta, Život na zámku, Znásilnění atd. Od roku 1997 se začala odvíjet i její pěvecká dráha, natočila tři sólová CD. Věnuje se také dabingu, kde byla dvakrát nominovaná za hlavní ženský výkon. Vystupuje v zábavných pořadech (na Nově Silvestr, Zlatá mříž atd.), moderuje společenské akce, např. Modelka roku, Fotbalista roku, zpívá a hraje v muzikálech, např.Galileo, a na podzim ji uvidíme i v muzikálech Bídníci a Rebelové.
Kateřina Brožová


Nikol Štíbrová

Karolína Krausová

dcera Tomáše a Dagmar, má všechno, ale asi to všechno není…
Narodila se v roce 1986 v Rakovníku, kde v současné době studuje na gymnáziu. Od čtyř let navštěvovala dramatický kroužek, na doporučení paní učitelky ji maminka zapsala do barrandovské kartotéky a od té doby Nikol dostávala nabídky na natáčení. Účinkovala v několika reklamách, ve Večerníčku Broučci, větší roli ztvárnila v dvoudílné pohádce Dračí prsten, natočené v italsko-německo-české koprodukci, kde hrála dceru Franca Nera a mohla tak využít svou znalost italštiny. Hrála v TV seriálu Když se slunci nedaří, v pohádce Jezerní královna, větší roli si zahrála v TV inscenaci Na zámku podle románu Karla Čapka a v devítidílném pohádkovém seriálu O ztracené lásce si zahrála rychtářovu dceru. Chtěla by vystudovat vysokou školu s humanitním zaměřením, herectví zatím bere jako koníček, ale nevylučuje, že se mu bude v budoucnu také věnovat.
Nikol Štíbrová

Jiřina Bohdalová

Marie

stará se o zahradnictví poblíž hřbitova a o to, aby to "měli nebožtíci na hrobech pěkně barevný", její láskou je chlap o pár desítek let mladší
Jiřina Bohdalová

Herci seriálu Pojišťovna štěstí

23. května 2007 v 13:56 | Petra a Terka


Igor Bareš

Harry-Jindřich Povolný

ředitel likvidací PRP, ženy se mu moc líbí, ale proč se mu vyhýbají? Snad proto, že je tak neuvěřitelně milý ... smolař!
Narodil se v roce 1966 v Olomouci. Vystudoval brněnskou JAMU a už během školy dostal nabídku hostovat v Divadle bratří Mrštíků. Tam získal v letech 1989 první stálé angažmá a poté přešel do činohry Mahenova divadla. V letech 1991 - 2003 byl členem Národního divadla v Brně, zahrál si titulní role v dramatech Tomáš Becket, Hamlet, představil se jako Edmund v dramatu Král Lear. V roce 1997 byl nominován na cenu Thálie za roli Raskolnikova (Zločin a trest), za roli Hamleta byl nominován na Cenu Alfréda Radoka. Před kamerou se objevil v televizních seriálech (Četnické humoresky, Detektiv Martin Tomsa), hrál v televizním filmu Kruté proměny (1993), kde vytvořil zajímavou figuru náboženského fanatika. První velkou filmovou roli ztvárnil ve filmu Výlet režisérky Alice Nellis. V experimentálním Divadle u stolu hraje v monodramatech, např. v Dostojevského Snu směšného člověka, v poslední době hraje Daniela Royka v představení Dům U Tonoucí hvězdy podle Julia Zeyera.
Igor BarešJan Štastný

Franci-František Richtr

finanční ředitel PRP, opak Harryho, ženám se líbí, ambiciózní, na křídlech kréda "slibem nezarmoutíš" vzlétne vysoko, ale padák s sebou nemá
Narodil se v roce 1965 ve Zlíně. V roce 1988 ukončil studia na pražské DAMU a nastoupil do Národního divadla, kde působil v letech 1988 - 92. Zde se představil např. v roli Václava II. (Falkenštejn), jako Orgon (Tartuffe) nebo ve hře Katynka z Heilbronnu. Od roku 1992 je členem Divadla na Vinohradech, kde se představil jako Cid, Míťa v Bratrech Karamazových, Cassio v Othelovi, Marlow v Hubačově Král Krysa. Účinkoval v řadě televizních inscenací i seriálů, např. Život na zámku, Nexus, Šplhající profesor či v televizní inscenaci Arrowsmith. V poslední době dokončil TV inscenaci Stín viny s režisérem Zelenkou, Tajemství Templu a televizní seriál Náměstíčko. Věnuje se dabingu, svůj hlas propůjčil např. americkému herci Antonio Banderasovi. V českém rozhlase ztvárnil roli Hamleta v Shakespearově dramatu.
Jan Štastný


Petr Nárožný

Karel

otec Tomáše, lékař ve výslužbě, nesnáší, když mu někdo říká, co má a nemá v životě dělat, respektuje pouze Breta
Petr Nárožnýpes Bret

v zatáčkách v autě zvrací, nesnáší kočky, v ostatních situacích božský

Yvetta Blanaričová

Zuzana

žena, která skrývá tajemství, sáhne si až na dno
Studovala hru na housle a operní zpěv na konzervatoři v Žilině, poté však absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Již v době studií hostovala v Národním a Realistickém divadle v Praze, později vystupovala v řadě dalších divadel (role Lisy Doolitleové v muzikálu My Fair Lady na scéně Hudebního divadla v Karlíně jí vynesla cenu Thálie). Její filmová kariéra začala v roce 1974, nejvíce si váží setkání s režisérem Z. Troškou (4 filmy), francouzskou hvězdou P. Noiretem (Hlučná samota) a J. Menzelem (muzikál Stvoření světa). Je autorkou benefičních koncertů, věnuje se dabingu, vydala několik CD, je známá z řady televizních inscenací a pořadů (na obrazovkách televize Nova je stálým hostem Petra Novotného v pořadu Dobroty). Její nejvýraznější divadelní rolí je nyní role Carmen ve stejnojmenném muzikálu, který je na programu Divadla na Fidlovačce.
Yvetta Blanaričová


Jiřina Jirásková

Kekulová

vyhraje konkurz na hospodyni v rodině Tomáše, ale možná spíš, že to oni vyhráli ji, dobrá duše, její zásahy do rodinného pořádku jsou zásadní a ohromující
Jiřina Jirásková

O seriálu Gilmorova děvčata

23. května 2007 v 13:48 | Petra a Terka

Gilmorova děvčata

Vítejte v malém městě Stars Hollow, v Connecticutu, které je domovem Gilmorových děvčat, Lorelai a Rory. Lorelai je 32letá svobodná matka, která má ke své dceři tak blízko, že si je lehce můžete splést se sestrami. Rory vyrůstala bez otce a jejími záliby se stalo především čtení knih a vidina vysoké školy, než kluci a kosmetika.

Během první epizody se seznámíme s Lukem, majitelem bistra, kam si Lorelai s Rory chodí pro svou denní dávku kávy, a navštívíme hotel Nezávislost, později přejmenovaný na Vážku, kde pracuje Lorelai společně se zamračeným Francouzem Michelem a svou nejlepší kamarádkou kuchařkou Sookie. Celá série se převážne točí kolem exklusivní školy Chilton, která představuje přímou cestu na nejlepší vysoké školy ve státech. Samozřejmě, že je z toho nadšená; o něco méně už Lorelai, která si uvědmuje, že škola není zadarmo - zápisné stojí strašně moc a navíc školné za první pololetí musí zaplatit předem. I když tolik peněz nemá, nemůže přece svoji dceru zklamat, a tak jediná věc, která ji zbývá, je požádat o pomoc své bohaté rodiče. Lorelai však nečeká snadný úkol, se svou matkou přestali dobře vycházet poté co její dcera v šestnácti letech otěhotněla. Ovšem s půjčením pěnez pro svou krásnou vňučku nakonec nemají prarodiče žádné problémy.
Poprvé nám budou představeni rodinné páteční večeře. Lorelai je nenávidí a hledá každou záminku, jak dříve odejít. Naopak malá Rory má svého děda a babičku ráda a s ohromením poslouchá jejich historky z cest.
Jak již bylo řečeno na Chiltonu se udává spousta nových zápletek. Důležitou z nich je i Rorino setkání s tajemným chlapcem Deanem, do kterého se mladicky zamiluje a prožívá nejedny probrečené večery nad jeho úlety. Lorelai však bedlivě hlídá románky své dcery, protože nechce aby se jí v šestnácti stalo to stejné co postihli ji samotnou. Brzy se dostáváme k další důležité postavě a tou je Paris. Tato dívka je snad ještě více ambiciózní než Rory a ,i když jsou to nejlepší kamarádky, obě mezi sebou cítí napětí a touho předhonit toho druhého. Paris je také velmi diskutovanou postavou. Někomu se líbí její ctižádost a píle. Jiní ji zase považují za blázne a nevyrovnaného člověka. Postava má právě těmito dojmy působit a nutno dodat, že nás neopustí prakticky v žádném dílu. Určitě narazíme i na Lane Changovou,která však v první sérii nedostane tolik prostoru a bude nám představena jako kamarádka obou zmíněných postav. V dalších fázích příběhu teprve začne oživovat děj a stane se jeho nutnou součástí.

Celá první etapa nám opěť přinese otazníky nad vztahem Rory s Deanem. Dozvíme se víc o Lorelaïovým manželovi Christoferovi a v neposlední řadě si oblíbíme postavu Lucka, co by vtipného a věčně zachmuřeného starého mládence. Pokračujeme dál novými sériemi, ve kterých se v příběhu nedějí žádné rapidní zvraty, spíše v poklidu proplouváme a sledujeme jak matka z dcerou vyrůstají. Rory přestoupí na Yalle, prestižní vysokou školu pro obchodníky. Škola je velmi drahá, proto se zaplacení školného ujmou opět prarodiče, ovšem požadují po Rory pravidelné návštěvy. Malá holka vyrůstá ve velkou slečnu a potkává nového milionářského přítele Logana, se kterým i přes mnohá trápení zůstane až do současné šesté série.
Lorelay začíná stárnout a pomýšlí na vdavky. Postupně se zbližuje s Luckem z bistra a začínají spolu bydlet. Ovšem svatby se v dosud natočených dílech nedočkají.

Ani prarodiče nebudou mít život lehký. Prochází první velkou názorovou výměnou a na nějaký čas žijí odděleně. Spojovací kolík jim poskytne až jejich vnučka, která za ukradení motorového člunu, dostává 12 měsíců veřejných prací. Gilmorova děvčata se staly pro mnohé kultovním seriálem. Každý si v něm najde svoje, ať jsou to životní trable, nové lásky nebo pouze styl života v malém americkém městečku.
//<![CDATA[ //]]>
 
 

Reklama