Filmy ke shlédnutí

Panna nebo orel (2010) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

20. října 2018 v 13:38 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

65 % na ČSFD (stav k 20. 10. 2018)


P: Když jsem v sobotu večer zapnula televizi, tento film zrovna končil. Poznala jsem hned Emmu Stone (La La Land, Bláznivá, zatracená láska), Penna Badgleyho (Super drbna), Lisu Kudrow (Přátelé, Dívka ve vlaku) a Amandu Bynes (Co ta holka chce, Super náhradník). Podívala jsem se, o čem film je a řekla jsem si, proč to nezkusit.
Asi už jsem na tento typ filmu velká a trochu stará. Smějící se Je to film z americké střední školy, kde se pomocí lží stane z nevinné holky lehká děva Smějící se Ano, může si za to z velké části sama. Ale musím říct, že to není zas tak špatný námět pro dospívající dívky, aby viděly, kam až lži můžou zajít a co všechno mohou způsobit. Hodné holce může po nějaké chvíli začít vadit, že je téměř pro okolní svět neviditelná a bude si myslet, že špatná pověst je pro ni lepší než žádná.

Přes noc třicítkou (2004) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

17. října 2018 v 22:01 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE

55 % na ČSFD (stav k 17. 10. 2018)


P: Odpočinková romantická komedie. Většina dospívajích dívek se v tom může vidět - chce se přidat do party oblíbených holek. Jenže, když se pak ocitne v budoucnosti, tak zjistí, že to na ní pak může mít vělký dopad. Duší třináctiletá dívka a tělem třicetiletá žena se musí Jenna vypořádat nejen s pracovními starostmi... Bavili mě v hlavních rolích Jennifer Garner (Já, kocour; Já, Simon; Máslo) a Mark Ruffalo (Co je šeptem, Podfukáři, Letuška 1. třídy).

Počátek (2010) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

17. října 2018 v 21:47 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

89 % na ČSFD (stav k 17. 10. 2018) - 6. nejoblíbenější a 46. nejlepší film


P: Poprvé jsem z filmu byla zmatená a vůbec se mi nelíbil. Říkala jsem si, proč má tak vysoké hodnocení na csfd.cz a kladné recenze na jiných webech. Možná to zapříčinilo i to, že jsem film plně nesledovala a měla to jen zapnuté jako kulisu. Jsem ráda, že jsem se po nějaké době odhodlala a podívala se znovu. Teď, když to dávají v televizi, tak se vždycky ráda podívám Usmívající se. Ale musím mít na takovýhle film náladu. Nedá se nazvat zrovna odpočinkových. Takže, pokud jste film ještě neviděli a chystáte se na něj podívat, opravdu to chce, abyste si udělali volnou chvilku. Pro milovníky Leonarda DeCapria je snad povinnost tento film vidět Usmívající se. Já jím sice úplně nejsem, ale je to plus, že v tom filmu hraje. Role se mi líbila a zvládnul ji dobře Mrkající.

Vyměřený čas (2011) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

17. října 2018 v 20:58 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

77 % na ČSFD (stav k 10. 10. 2018) - 191. nejoblíbenější film


P: Měla jsem náladu na nějaký ten sci-fi film s romantickou příchutí. Musím říct, že sci-fi stránka se povedla! Nápad, že místo penězi se platí časem je super. To, že každý stárne jen do 25 let bylo sice taky zajímavé, ale ne z toho důvodu, že všichni vypadali stejně. Romantická zápletka byla na takové té příjemné úrovni, ale nějakou hloubku nečekejte.
V hlavích rolích potěšili Justin Timberlake (Kamarád taky rád,The Social Network, Zkažená úča), Amanda Seyfried (Mamma Mia, Méďa 2, Dopisy pro Julii), Cillian Murphy (Anthropoid, Batman začíná, Počátek) Alex Pettyfer (Jsem číslo čtyři, Divoška, Nekonečná láska) a Olivia Wilde (Rivalové, Máslo). Více se mi líbila role Justina než Amandy a taky mi přišla lépe zahraná, i když Amanda měla dle mého nic moc postavu, kde se z toho asi nedalo více "vystřískat". Celkově se mi jako pár, který jsem si zprvu nedokázala moc představit, nakonec líbil a věřila jsem jim to "jiskření".
Justin a Amanda bojovali pro lidstvo (za ty chudé), ale protože jsem nějak tušila, že to dobře dopadne, nebyla jsem do filmu silně vtažena a jen jsem čekala, jak film, režisér a scénárista v jedné osobě, ukončí. Mám ráda happyendy, což již určitě víte (pokud čtete tyhle shrnutí u filmů), ale potěšilo mě, že tady nebyl tak úplně klasický a byl víceméně otevřený. Dle mého názoru se tento nápad s časem dal ještě vylepšit, kde by se promyslely více vztahy nebo i tu hlubší myšlenku, že člověk si má užívat každičkou vteřinu svého života, protože čas se nedá vrátit a je pro každého z nás omezený. Hudba by mohla být také lepší, aby ve mně probudila ty "správné" emoce.

Já, Simon (2018) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

3. října 2018 v 23:07 | Petra
Na film mě přivedla Papája. Nejprve jsem neměla v plánu se na tento film podívat. Gayská tématika mě zrovna moc nebere. Ale náhodou jsem narazila na tento film i na jiné stránce a chtěla jsem si pustit trailer. Dokonce i na csfd.cz má film 75 %, což znamená, že se pohybuje v těch lepších filmech. Trailer jsem nedokoukala ani do půlky a bylo mi jasné, že si na Já, Simon někdy musím udělat čas a zhlédnout ho. Dál jsem nechtěla koukat, aby mi trailer nevyzradil zbytečně moc.

Velký Gatsby (2013) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

10. září 2018 v 19:29 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

73 % na ČSFD (stav k 10. 9. 2018) - 132. nejoblíbenější film


P: Můj první dojem nebyl zrovna kladný. Viděla jsem to poprvé ve škole při nějakém suplu. Ale chtěla jsem tomu dát druhou šanci, a když to teď o víkendu dávali, koukla se na to. Ani na podruhé se mi to nelíbilo. První hodinu jsem skoro litovala na co se to vlastně koukám. Co mě ale tentokrát velmi uhranulo, byla kamera. Až jsem se divila, že kamera nezískala nějakou cenu. Přepínala jsem to průběžně na Tvoje tvář má známý hlas, abych si to zpestřila. Ale řekla jsem si, že do konce už vydržím, protože jsem si nepamatovala, jak to skončí nebo jestli jsme to ve škole vůbec dokouklali.
Až na konci jsem byla ráda, že jsem film dokoukala. Až na konci jsem zjisitla, jaké asi poselství má tento film. Protože první půlka večírků mě vůbec neoslovila.

Fakjů pane učiteli 3 (2017) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

10. září 2018 v 19:11 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

60 % na ČSFD (stav k 10. 9. 2018)

Fakjů pane učiteli 2 (2015) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

10. září 2018 v 19:04 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

66 % na ČSFD (stav k 10.9. 2018)


Kingsman: Zlatý kruh (2017) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

9. července 2018 v 20:57 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

72 % na ČSFD (stav k 9.7. 2018)


P: Oproti jedničce se mi líbilo tohle pokračování o něco méně. Nicméně, stále má film napínavý děj a dobře se u toho člověk baví. Navíc se zde objevili Julianne Moore (Hunger Games: Síla vzdoru 1. část, Bláznivá, zatracená láska, Zákon přitažlivosti), Halle Berry (Catwoman, X-men, Dnes neumírej) a krátce, na mě až příliš kráce Smějící se, Channing Tatum (Super náhradník, Let's Dance, 21 Jump street).

Kingsman: Tajná služba (2014) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

9. července 2018 v 20:41 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

81 % na ČSFD (stav k 9.7. 2018) - 235. nejoblíbenější film


P: Na film narazil přítel, když pro nás hledal vhodný film. Našel ho v nejlepších filmech za rok 2014. Bylo milé zjištění, že v něm hraje Colin Firth (Deník Bridget Jonesové, Králova řeč, Mamma Mia!) a Michael Caine (Podfukáři, Loupež ve velkém stylu, Slečna Drsňák). Hlavní hrdina v podání Tarona Egertona byl neokoukaný a pro nás neznámý. Na roli se hodil a pěkně se na něj koukalo Smějící se. Příběh je občas dost nerealistický (jako u Rychle a zběsile), ale i přesto se to hezky pozoruje. Film se ohání mottem, že je to podobné jako bondovky, takže pokud máte tento druh rádi, je to film pro vás. Navíc v roce 2017 bylo vydané pokračování.

Zakletý v čase (2009) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

27. dubna 2018 v 22:46 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

71 % na ČSFD (stav k 27.4. 2018)


P: Ano, opět romantický film. Slibuji, že příště přidám konečně jiný žánr :D Holt mám "romanťáky" ráda :) Ale na moji obranu je to zároveň drama a sci-fi. Hlavním tématem a současně problémem je cestování v čase. Kvůli genetické anomálii se Henry (Eric Bana - Hulk, Troja) může ocitnout jak v minulosti, tak i v budoucnosti. Nejednou mu tohle cestování způsobí lecjaké potíže. A otázkou je, zda se dá nekotrolovatelné cestování v čase propojit s normálním životem a především s láskou.

Nejdelší jízda (2015) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

26. března 2018 v 22:55 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

73 % na ČSFD (stav k 26.3. 2018)


P: Tu a tam se objevují romantická klišé, která, i na mě jako milovníka romantických filmů, působí přehnaně kýčovitě. Přece jen, film má i to "něco navíc", co ho odlišilo od většiny, že si ho ještě dlouhou dobu budu pamatovat. Líbilo se mi sledování dvou dějových linií - jedné dnešní, druhé z minulosti. Sympatiční hlavní hrdinové, příjemná hudba i prostředí a šťastný konec - to filmu rozhodně nechybí!

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

27. února 2018 v 16:47 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

77 % na ČSFD (stav k 27.2. 2018)


P: Na filmu jsem byla s přítelem v kině a rovněž i Terka a obě jsme se shodly, že se nám film libil. Byla to příjemná oddechovka, kdy hlavním hrdinům fandíte, aby dohráli hru ve zdraví (i když dopředu tušíte, že vše dobře dopadne). Dost filmu pomáhali v hlavních rolích Dwayne Johnson a Jack Black. Akorát studenti z "normálního" života mi přišli docela nesympatičtí.

Lovci pokladů (2004) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

27. února 2018 v 16:37 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

68 % na ČSFD (stav k 27.2. 2018)

Návrh (2009) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

10. února 2018 v 17:48 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

68 % na ČSFD (stav k 10.2. 2018)


P: Film, ve kterém je spousta vtipných momentů. Je to jeden z těch romantických filmů, na který se vždycky ráda podívám. Možná i díky Sandře Bullock, protože se dle mého na danou roli perfektně hodí. Přidávám ještě jednu ukázku z filmu, tentokrát právě z jedné vtipné scény.

Zloba - Královna černé magie (2014) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

10. února 2018 v 17:37 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

72 % na ČSFD (stav k 10.2. 2018)


P: Trochu temnější "pohádka" na téma Šípkové Růženky. Asi nejhezčí na celém filmu je vývoj postav (především té jedné hlavní) a líbila se mi postava havrana - Diavala, i když bych ho zapojila více do děje. Konec je velmi pěkný a podařený.

Zase ona! (2010) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

10. února 2018 v 17:15 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

53 % na ČSFD (stav k 10.2. 2018)


P: Žádný velký filmový zážitek od toho nečekejte. Takový klasický holčičí film o šikaně na střední, která zasáhne i do dospěláckého života. V hlavní roli je Kristen Bell, která si zahrála v seriálu Veronica Mars a známá je i Sigourney Weaver z filmů o Vetřelci a z Avatara.

Equilibrium (2002) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

2. února 2018 v 19:05 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

76 % na ČSFD (stav k 2.2. 2018)


P: Od filmu jsem neměla příliš velká očekávání díky traileru, který mě příliš nezaujal. Spíše jsem vybírala z nabízených filmů v televizi a tento byl nejpřijatelnější po přečtení shrnutí dějů.
Nakonec mě dění vtáhlo a každá reklama mi překážela, když mi film přerušila. I přesto, že "akčňáky" moc nemusím, jsem si zdejší takovéhle scény užívala.

Frekvence (2000) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

2. února 2018 v 18:53 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE

80 % na ČSFD (stav k 2.2. 2018)


P: Film, který jsem bohužel nedokoukala, ale mrzí mě to. Jakmile se naskytne příležitost, film dokoukám. Je to zajímavé sci-fi,

Bláznivá, zatracená láska (2011) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

1. února 2018 v 13:24 | Petra a Terka (pirátky)

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

77 % na ČSFD (stav k 1.2. 2018)

 
 

Reklama