Přes noc třicítkou (2004) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

Wednesday at 22:01 | Petra a Terka (pirátky) |  Filmy ke shlédnutí

ZDE / ZDE / ZDE

55 % na ČSFD (stav k 17. 10. 2018)


P: Odpočinková romantická komedie. Většina dospívajích dívek se v tom může vidět - chce se přidat do party oblíbených holek. Jenže, když se pak ocitne v budoucnosti, tak zjistí, že to na ní pak může mít vělký dopad. Duší třináctiletá dívka a tělem třicetiletá žena se musí Jenna vypořádat nejen s pracovními starostmi... Bavili mě v hlavních rolích Jennifer Garner (Já, kocour; Já, Simon; Máslo) a Mark Ruffalo (Co je šeptem, Podfukáři, Letuška 1. třídy).

 

Počátek (2010) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

Wednesday at 21:47 | Petra a Terka (pirátky) |  Filmy ke shlédnutí

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

89 % na ČSFD (stav k 17. 10. 2018) - 6. nejoblíbenější a 46. nejlepší film


P: Poprvé jsem z filmu byla zmatená a vůbec se mi nelíbil. Říkala jsem si, proč má tak vysoké hodnocení na csfd.cz a kladné recenze na jiných webech. Možná to zapříčinilo i to, že jsem film plně nesledovala a měla to jen zapnuté jako kulisu. Jsem ráda, že jsem se po nějaké době odhodlala a podívala se znovu. Teď, když to dávají v televizi, tak se vždycky ráda podívám Usmívající se. Ale musím mít na takovýhle film náladu. Nedá se nazvat zrovna odpočinkových. Takže, pokud jste film ještě neviděli a chystáte se na něj podívat, opravdu to chce, abyste si udělali volnou chvilku. Pro milovníky Leonarda DeCapria je snad povinnost tento film vidět Usmívající se. Já jím sice úplně nejsem, ale je to plus, že v tom filmu hraje. Role se mi líbila a zvládnul ji dobře Mrkající.

Vyměřený čas (2011) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

Wednesday at 20:58 | Petra a Terka (pirátky) |  Filmy ke shlédnutí

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

77 % na ČSFD (stav k 10. 10. 2018) - 191. nejoblíbenější film


P: Měla jsem náladu na nějaký ten sci-fi film s romantickou příchutí. Musím říct, že sci-fi stránka se povedla! Nápad, že místo penězi se platí časem je super. To, že každý stárne jen do 25 let bylo sice taky zajímavé, ale ne z toho důvodu, že všichni vypadali stejně. Romantická zápletka byla na takové té příjemné úrovni, ale nějakou hloubku nečekejte.
V hlavích rolích potěšili Justin Timberlake (Kamarád taky rád,The Social Network, Zkažená úča), Amanda Seyfried (Mamma Mia, Méďa 2, Dopisy pro Julii), Cillian Murphy (Anthropoid, Batman začíná, Počátek) Alex Pettyfer (Jsem číslo čtyři, Divoška, Nekonečná láska) a Olivia Wilde (Rivalové, Máslo). Více se mi líbila role Justina než Amandy a taky mi přišla lépe zahraná, i když Amanda měla dle mého nic moc postavu, kde se z toho asi nedalo více "vystřískat". Celkově se mi jako pár, který jsem si zprvu nedokázala moc představit, nakonec líbil a věřila jsem jim to "jiskření".
Justin a Amanda bojovali pro lidstvo (za ty chudé), ale protože jsem nějak tušila, že to dobře dopadne, nebyla jsem do filmu silně vtažena a jen jsem čekala, jak film, režisér a scénárista v jedné osobě, ukončí. Mám ráda happyendy, což již určitě víte (pokud čtete tyhle shrnutí u filmů), ale potěšilo mě, že tady nebyl tak úplně klasický a byl víceméně otevřený. Dle mého názoru se tento nápad s časem dal ještě vylepšit, kde by se promyslely více vztahy nebo i tu hlubší myšlenku, že člověk si má užívat každičkou vteřinu svého života, protože čas se nedá vrátit a je pro každého z nás omezený. Hudba by mohla být také lepší, aby ve mně probudila ty "správné" emoce.
 


Já, Simon (2018) - ke shlédnutí / ke zhlédnutí online

3. october 2018 at 23:07 | Petra |  Filmy ke shlédnutí
Na film mě přivedla Papája. Nejprve jsem neměla v plánu se na tento film podívat. Gayská tématika mě zrovna moc nebere. Ale náhodou jsem narazila na tento film i na jiné stránce a chtěla jsem si pustit trailer. Dokonce i na csfd.cz má film 75 %, což znamená, že se pohybuje v těch lepších filmech. Trailer jsem nedokoukala ani do půlky a bylo mi jasné, že si na Já, Simon někdy musím udělat čas a zhlédnout ho. Dál jsem nechtěla koukat, aby mi trailer nevyzradil zbytečně moc.


The Bold Type - 2. série

29. september 2018 at 17:17 | Petra a Terka (pirátky) |  The Bold Type
The Bold Type je seriál spíše pro holky. I kluci by si zde našli to své, ale ženy jsou hlavní skupinou. Na tomhle seriálu mě baví, že neřeší jen vztahy a běžné věci, ale i jiná témata, která hýbou světem (sexuální obtěžování na pracovišti, držení zbraní, náboženství, upředňostňování některé rasy...). Jen ten typ, kterým to zakomponovali, mě občas rozčiloval Smějící se. Vždycky Jane měla napsat nějaký článek a měla s tím tématem problém. Témeř celý díl se řešil daný problém a na konci se jí podařilo úspěšně článek dokončit.
Oproti 1. série, kde mi Sutton připadala nesympatická a Jane jsem měla z tria nejraději, mi nyní Jane svým chováním vadila a dějová linka Sutton mě naopak bavila Usmívající se. Sutton jsem chtěla, aby byla s Richardem (scéna, kdy se dali dohromady mi přišla velice povedená!*) a Jane se mi líbí více s Pinstripem než s Benem, je víc svá. Ale scéna, kdy jí Pinstripe řekl, co k ní cítí, mi nepřišla úplně věrohodná vzhledem k jeho postavě**. Porovnání obou chlapů pro Jane je například tady (zároveň i zdroj pro gify).

The Bold Type - Who Do You Think Is Better For Jane — Pinstripe Or Dr. Ben? - 1012The Bold Type - Who Do You Think Is Better For Jane — Pinstripe Or Dr. Ben? - 1006


Next articles