Dívka ve vlaku (2016) - ke shlédnutí/zhlédnutí online

13. ledna 2018 v 13:34 | Petra |  Filmy ke shlédnutí
Obsahuje spoleiry!

Konečně jsem přečetla známý bestseller Dívka ve vlaku. I díky článku od Papáji (www.papaja1.blog.cz) jsem se rozhodla knihu přečíst. Kniha se rychle čte, protože čtenář chce zjistit, jak příběh skončí.
I když jsem konečného pachatele nečekala, tak mě samotný konec zklamal. Nejspíše to je tím, že tento druh knih/filmů nevyhledávám. Jsem typický člověk, který má rád přeslazené happyendy, i přesto, že jsou většinou nereálné. Ale pokud máte psychologický krimi žánr rádi, tak Vám knihu vřele doporučuji.

Film mě oproti knize zklamal, na čež jsem byla docela připravená, protože recenze tohle popisovaly. Čekala jsem, že ve mě film vyvolá podobné emoce jako kniha. Nestalo se. Zprvu mi dost vadilo, že myšlenky postav jsou dost sesekané a nevěrohodné. Později se to buď zlepšilo nebo jsem si zvykla. Dále mi vadilo, že děj filmu přesunuli do New Yorku namísto Londýna. Dost scén spojily dohromady (setkání Rachel s vyšetřovateli, schůzky Rachel se Scottem...) a některé úplně vynechaly (strávená noc Rachel a Scotta), ale to bohužel bývá u filmů na motivy knihy.
Na druhou stranu se mi líbilo obsazení Rachel - Emily Blunt a Scotta - Luke Evans a potěšila minirole Lisy Kudrow. A celkové ukončení filmu mi přišlo lepší, pokud opomenu to, že v knize se Rachel přestěhovala někam jinam. Film je "slabým odvarem" knihy, ale sledovalo se mi to jinak docela příjemně, protože jsem chtěla vědět, jak se s tím režisér popasuje. Hodnotila bych to průměrem.

ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE / ZDE

67 % na ČSFD (stav k 13.1. 2018)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je lepší shořet,

než vyhasnout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama