Zimní semestr hotový

28. ledna 2017 v 16:29 | Petra a Terka (pirátky) |  O nás
Naposledy jsem psala, že půjdu na Unicorn College. Pohovor jsem zvádla, i když komise mi jasně dala najevo, že bych do svého vzdělání měla něco investovat, a že jako "stipendijní student" to nebudu mít na škole jednoduché. To už se mi nelíbilo, ale chtěla jsem zkusit stipendijní testy.

Samozřejmě jako nervák jsem psala už 17. srpna na zdejší studijní oddělení, aby mi o stipendijních testech, které jsem měla dělat 22. září, poskytly bližší informace (jak dlouho jednotlivé testy trvají, jaké pomůcky můžu používat apod.) Začátkem září jsme jeli na dovolenou do Chorvatska - rodiče, já s přítelem a Terka s přítelem, a do té doby mi neodpověděli.Po návratu jsem našla v e-mailu pozvánku na zápis, ale informace o těchto testech tam nebyly. Proto jsem zopakovala své otázky a 14. září poslala již druhý mail. Čekala jsem na odpověď do pátku a pak jsem se rozhodla hledat jiné řešení. Našla jsem Soukromou vysokou školu ekonomickou Znojmo, o které mi vyprávěla spolužačka ze střední (mají středisko i v Praze), kam jsem zavolala a milá paní mi řekla, že se ještě můžu zapsat. Výuka začínala už 19. září, proto jsem hned v ten den jela podepsat smlouvu a díky výborným výsledkům na střední škole a maturitního vysvědčení jsem zaplatila za první semestr "pouhých" 5.000 Kč místo 22.000 Kč a domluvila se, že přijdu v úterý na přednášky. Když jsem dorazila domů, objevila jsem mail od Unicornu z toho dne, který zcela neodpovídal na moje dotazy, protože byl poslán hromadně všem učástníkům.Teď mohu s klidem říci, že jsem zatím na SVŠE spokojená. Mám za sebou zimní semestr - od 20. ledna, kdy jsem jako poslední dělala zkoušku z marketingu. Sice za letní semestr se musí zaplatit plná částka, ale držím si dobré výsledky na stipendium od druhého ročníku. Školné zaplatím z částí já z brigády, na kterou teprve začnu chodit (předpokládám, že začnu chodit příští týden) a z části rodiče. Letní semestr mi začíná až 13., takže budu mít čas se v práci nějak rozkoukat.


Od roku 2016/2017 otevřela SVŠE v Praze i prezenční formu, proto jsem se přihlásila na obor Účetnictví a finanční řízení podniku. Účetnictví mě bavilo na střední a mám z něho i certifikát. Účetnictví by mě sice asi celý život nebavilo dělat, ale v současnosti je to pro mě nejspíš ta nejlepší volba :D

Petra
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Linda Linda | Web | 29. ledna 2017 v 12:36 | Reagovat

Tak to gratuluji, jak k ukončení semestru tak k tomu, že se ti na škole líbí. Já dělal pajďák a zprvu nic moc. Až ve druháku se to zlomilo a na škole jsem byla ráda!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama