Červenec 2007

Viggo Mortensen - O něm

31. července 2007 v 19:13 | Petra a Terka |  *Viggo Mortensen
Profese Herec
Datum narození: 20.10.1958
Místo narození: Manhattan, New York, USA
Znamení:
Váhy
Životopis: Jeho otec je Dán a Matka Američanka. Své dětství strávil na několika různých místech v Argentině, Venezuele a Dánsku. Díky čemuž hovoří plynule španělsky a dánsky. V jedenácti letech se společně s rodiči vrátil zpět do USA. Herectví začal studovat ve škole Warrena Robertsona "Theatre Workshop" v New Yorku, kde získal svou první divadelní roli.

Po škole se rozhodl odjet do Los Angeles, kde se seznámil se svou budoucí ženou Exene Cervenkovou (1987-1997), hlavní zpěvačkou punkové skupiny X, se kterou má syna. Přestože jeho první filmová role byla malá, podařilo se mu ji získat ve velmi úspěšném kriminálním dramatu s Harrisnem Fordem Svědek "Whitness" (1985). Dalšími vedlejšími rolemi se prodíral po několik následujících let. Významnou roli získal v dramatu a režijním debutu Seana Penna Indiánský posel "The Indian Runner" (1991), kde si zahrál větnamského veterána po boku Davida Morseho.

O dva roky později si zahrál s hereckou legendou Al Pacinem v kriminálním dramatu Carlitova cesta "Carlito's Way". S dalšími hereckými osobnostmi Genem Hackmanem a Denzelem Washingtonem v thrilleru Krvavý příliv "Crimson Tide" (1995). Stejný rok si ještě zahrál Lucifera ve filmu Boží armáda "The Prophecy".

Výraznější průlom v herecké kariéře získal v dramatu s Nicole Kidman a Johnem Malkovichem Portrét dámy "The Portrait of a Lady" (1996), kde si zahrál ve vedlejší roli nápadníka Nicole Kidman. S dalsí sexy Hollywoodskou celebritou Demi Moore si zahrál v akčním vojenském filmu "G.I. Jane" (1997).

Jen o rok později si zahrál významnou roli v thrilleru Dokonalá vražda "A Perfect Murder" spolu s Michaelem Douglasem a Gwyneth Paltrow. Ve filmu si zahrál milence Gwyneth, který je vydíraný Douglasem aby ji zabyl.

V roce 1999 si zahrál hlavní mužskou roli v romantickém filmu Procházka po měsíci "A Walk on the Moon". O rok později si se Sandrou Bullockovou zahrál ve filmu 28 dní "28 Days". Název filmu je podle osmadvacetidenní odvykací kůře v léčebně pro pacienty závislé na alkoholu a drogách, kde se Gwen (Sandra Bullock) snaží odvyknout pití alkoholu.

Největší průlom v jeho kariéře nastal, když získal roli Aragorna místo herce Stuarta Townsenda (jenž byl z natáčení odvolán) v trilogii J.R.R.Tolkiena Pán prstenů. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců (Viggo se k natáčení připojil o 4 měíce později). První díl Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001.Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Ianem McKellenem (Gandalf - čaroděj), Liv Tyler (Arwen - elfka) a Orlando Bloomem (Legolas Greenleaf) se stali středem zájmu všech světových médií.

Druhý díl Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bude uvedeno do kin v USA v roce 2003 (u nás pravděpodobně na počátku roku 2004).

Je také uznávaným básníkem (kniha básní "The Last Night"), fotografem a malířem. V roce 2002 založil nezávislé vydavatelství Perceval Press, které se soustředí na neznámé autory fikce a poezii, jakož i vydávání kritických spisů. Cílem vydavatelství je publikovat texty, obrázky a nahrávky, kterým by se jinou cestou nedostalo publicity. Mortensen vystavoval svou fotografickou kolekci "Miyelo" v losangeleské Stephen Cohen Gallery a ve washingtonské Addison Ripley Gallery.

V roce 2005 vytvořil hlavní roli ve filmu Davida Cronenberga, Dějiny násilí. Objevil se zde v roli Toma Stalla, který žije poklidným životem ale jediná noc od základu změní život celé jeho rodiny. Tom svou rozhodností zmaří loupež, ke které došlo v jeho bystru ale v sebeobraně při tom zabije dva z hledaných kriminálníků. Je prohlášen hrdinou ale ..

Nelly Furtado - Životopis

31. července 2007 v 17:09 | Petra a Terka |  *Nelly Furtado
Povolání: Zpěvačla, producentka
Věk: 31
Datum narození: 2.12. 1978
Místo narození: Victoria, Britská Kolumbie, Kanada
Znamení: Střelec
Výška: 155 cm
Životopis:

Káčátko

31. července 2007 v 16:56 | Petra a Terka |  *Popelnice
Tohle to káčátko by si chtělo splnit swůj nejwětší sen a to proslavit se ve světě.Bohužel ale newí jak to udělat tak jestli máš rád(a) zvířátka tak jí určitě pomůžeš a dáš si jí na blog a taky se pod tohle podepíšeš:
LoWíČeQ, Baja x),Petra a Terka (pirátky),

Slůně

31. července 2007 v 16:49 | Petra a Terka |  *Popelnice
Tohle opuštěné slůně má jeden welký sen..chce procestovat celý blogařský svět..pomůžete mu v tom?
CuQinka, Arwen, Bety,Kofík (MediQy), S!miq,LoWíČeQ, Baja x), Lendik,Fantasy Girl,Petra a Terka (pirátky)

1.3||Colorky

31. července 2007 v 15:04 | Petra a Terka |  *Colorky
Jáká colorka se vám nejvíc líbí?

1.9||Bleskovka

31. července 2007 v 12:18 | Petra a Terka |  *Bleskovky
*
2.Kolik jsi šel/šla spát?
3.Máš rád/a dvojici Facundo Arana a Natalia Oreiro?
4.Máš rád/a Jsi můj život?
5.Kdo je na obrázku?
6.Máš jí rád/a?
7.Co na diplomek?

Diplomky za maxi bleskajdu 18.

31. července 2007 v 12:06 | Petra a Terka |  Pro vás

Naše ikča

30. července 2007 v 16:51 | Petra a Terka |  *Popelnice
Naše ikča.
Chcete návod?

Vyrobení záhlaví

30. července 2007 v 16:06 | Petra a Terka |  Záhlaví
Líbí se vám?

Pár her ke stažení

30. července 2007 v 13:01 | Petra a Terka |  *Jiné
City Life
Náhled k programu City Life City Life je velice pěkná budovatelská strategie. Koho kdy chytnulo Sim City tak toho tato hra bude bavit určitě také. City Life Vám nabídne kompletní stavbu a správu celého města. Dostanete pozemek a zbytek už je jenom a jenom na Vás. City Life Vám jako každá správná budovatelská strategie nabídne nepřeberné množství grafů, statistik atd. Budete se starat o chudinu, o bohaté, o životní prostředí, o dopravu, i hasiče, o zdravotnictví..... Máte-li za sebou školu zabívající se managementem měst je City Life ideální hra pro Vás. Stáhněte si toto nemalé demo přímo z našich serverů
Stáhnout demo verzi City Life
City Life download
Stronghold Crusader
Náhled k programu Stronghold Crusader Strongohld Crusader je velice pěkná středověká strategie, ve které jde o budování pevností a dobývání znepřátelených hradů. Stronghold Crusader je hodně návyková hra, která Vás dokáže upoutat k PC na hodně dlouhou dobu. V stronghold Crusader stavíte opevněný, hradby, hráze, příkopy, ohnivé pasti, zbrojíte armádu atd. V stronghold Crusader je celkem lehké se ubránit horší je zaútoč proti několika tunám kamenného opevnění. Stronghold Crusader není dneska nijak náročná hra a můžete si ji zahrát i na slabších PC. Stronghold Crusader je nyní ke stažení přímo z našich serverů
Stáhnout Stronghold Crusader
Stronghold Crusader download
Člověče nezlob se
Náhled k programu Člověče nezlob se Člověče nezlob se je výborná freewarová hra distribuovaná pod názvem Clovece3D je počinem firmy NewFolder Software, která převedla pravidla a nápad tolik oslavované i nenáviděné stolní hry na monitory našich obrazovek. Člověče nezlob se je jedna z nejstarších a taky nejpopulárnějších stolních her. Vzhledem k tomu že se jedná o freewarovou hru, vřele doporučujeme výrobce podpořit na jeho webových stránkách. Downloadujte člověče nezlob se!
Stáhnout Člověče nezlob se
Člověče nezlob se download
Chcete být milionářem hra 1,2 Lite
Náhled k programu Chcete být milionářem hra 1,2 Lite Hra chcete být milionářem vznikla od stejnojmeného televizního výplachu který můžete vydět na televizních obrazovkách. Takže pokud si chcete zkusit hru chcete být milionářem tak neváhejte a stahujte. Vyzkoušejte si jak jste na tom se svými vědomostmi. Zkuste kam byste se v milionáři vyšplhali. Hra chcete být milionářem je na našich serverech jenom a jenom pro Vás.
Stáhnout Chcete být milionářem hra 1,2 Lite
Chcete být milionářem hra download
Zuma Deluxe
Náhled k programu Zuma Deluxe Průměrně náročná logická hra s výbornou hratelností plnou zábavy - to je Zuma Deluxe. Ve hře Zuma Deluxe máte za úkol sestřelovat kuličky stejných barev jinýma kuličkama a zabránit tak jejich přetečení na konec jejich dráhy. Zuma Deluxe poslouží výborně k odreagování i procvičení mozku. Download Zuma Deluxe demo proto neodkládejte!
Stáhnout Zuma Deluxe
Zuma Deluxe download

Chceš aby new desing vypadal takhle?

30. července 2007 v 12:27 | Petra a Terka |  *Popelnice
Tady je odkaz na náš zkušební blog. www.sexypiratky.blog.cz
Odpovězte plís v anketce.

Třpitivá jména-Kuba a Jana

29. července 2007 v 16:26 | Petra a Terka |  Třpytivá jména
Glitter Graphics
Glitter Graphics
Další pro incpiraci:
Chcete udělat třpitivé jméno?

Soutěž o nej blog 4.kolo

29. července 2007 v 13:58 | Petra a Terka |  *Soutěže o ceny
Takže to dopadlo takhle:
http://liden.blog.cz (Liden)67 % (6 hlasy)67 %6 hlasy
http://barushnka.blog.cz (Bawunka)11 % (1 hlas)11 %1 hlas
http://adionka1.blog.cz (Verča a Barča)11 % (1 hlas)11 %1 hlas
http://papaja1.blog.cz (Papája)11 % (1 hlas)11 %1 hlas
Vyhrála Liden ale my chceme ještě kdo bude 2,3 a 4.Jo a toto kolo končí 10.8.
1.Bawunka
2.Verča a Barča
3.Papája
Tady je diplomek pro Liden:
Tak hodně štěstí.

Soutěž o nej Colorku 2-konec

29. července 2007 v 13:33 | Petra a Terka |  Pro vás
Tak to dopadlo takhle:
Kathi25 % (2 hlasy)25 %2 hlasy
Jana75 % (6 hlasy)75 %6 hlasy
Tím je už jasné že vyhrála:
1.Jana
2.Kathi
Ale to neva i druhé místo je přeji krásné.
A tady jsou diplomky:
Diplomek pro Janu
Diplomek pro Kathi

Dáší chat

26. července 2007 v 10:56 | Petra a Terka |  *Chat
Chat

Super náhradník

26. července 2007 v 10:34 | Petra a Terka |  Super náhradník
Super náhradník - She's the Man
Originální název: She's the Man
Motto: Každý má svá tajemství...
Typ filmu: Komedie Romantický
Rok výroby: 2006
Režie: Andy Fickman
Hrají: Laura Ramsey , Amanda Bynes , Channing Tatum , Robert Torti , Vinnie Jones , Julie Hagerty , Vinnie Jones , Brandon Jay McLaren , John Pyper-Ferguson , Jeffrey Ballard , David Richmond-Peck , Mark Acheson , Dee Jay Jackson , Chad Krowchuk
Popis: Středoškolačka Viola (Amanda Bynes) je nadšená hráčka fotbalu a udělá pro něj cokoliv! Dokáže využít i toho, že její dvojče, bratr Sebastian (James Kirk), nenastoupí do školy a nemůže se tak zúčastnit očekávaného fotbalového turnaje. Neváhá ani minutu a rozhodne se za něj přestrojit. Tato hra se jí daří až do okamžiku, kdy se zamiluje do spolubydlícího Duka (Channing Tatum). Ten ale touží po její atraktivní kamarádce Olivii (Laura Ramsey). Situace se ještě víc zkomplikuje, když se nečekaně vrátí pravý Sebastian.
Foto:
Super náhradník/She's the Man/

Let´s Dance

25. července 2007 v 13:01 | Petra a Terka |  Let´s Dance
Let’s Dance - Step up
Originální název: Step up
Motto: Každý si zaslouží šanci následovat své sny… ale někteří lidé mají jen jeden pokus....
Typ filmu: Drama Milostný
Rok výroby: 2006
Hrají: Channing Tatum , Jenna Dewan
Popis: Tyler Gage je rebel na špatné straně Baltimoru, který má však sen, že se jednoho dne odtud dostane. Nora je prvotřídní prima balerína, která navštěvuje v Baltimoru ultra-elitní Marylandskou školu umění, a jediná věc, která stojí v cestě její jasně zářivé budoucnosti, je najít skvělého tanečního partnera pro své vystoupení. Když se Tyler kvůli potížím se zákonem dostane do Marylandské školy umění na veřejně prospěšné práce, je pro všechny jen drzým outsiderem. Jeho taneční nadání se však nezapře a Nora zjistí, že v tomto drsném klukovi je něco víc. Podaří se oběma realizovat své sny? A co láska? Nezkomplikuje jim životy?
Foto:
Let’s Dance/Step up/
Let’s Dance/Step up/
Let’s Dance/Step up/
A video:

Ztracený svět-postavy

25. července 2007 v 12:55 | Petra a Terka |  Ztracený svět

Postavy

Veronica-Jennifer O´dell


Veronica se narodila na plošine. Její rodiče vedli expedici, která našla tento ztracený svět. Ona a její rodiče žili v domě na stromě ( tree house viz plošina), který si sami postavili. Spousta lidí z jejich expedice se ztratila a když jí bylo 12 tak i její rodiče. Snaží se je za každou cenu najít. Ona přežila a zvykla si na tento svět. Veronica je velmi silná , má skvělé údery a občas loví s Roxtonem večeři. Jakmile potkala expedici Challengera , okamžitě se s nimi spřátelila.Zná nebezpečí plošiny, bez její pomoci by naše expedice nepřežila.
Marguerite Krux -Rachel BlakelyTajemná a pro Lorda Roxtona velmi přitažlivá žena =). Nemá žádné hranice a když chce,
chová se opravdu nesnesitelně. Radši celý den sedí než aby vařila uklízela nebo pomáhala ostatním, vypravila se do ztraceného světa za vidinou bohatstvía slávy z návratu zpátky. Zatím to ale na návrat nevypadá a tak ona neustále a usilovně hledá cestu domů.
Lord John Roxton - Will SnowDobrodružství je to jediné pro co Roxton žije. Titul lorda má po svém otci , ten však o něm nechce ani slyšet, protože omylem smrtelně zranil svého bratra od té doby s ním otec ani nepromluvil. Loví jídlo pro ostatní někdy i spolecně s Veronikou. Každou situaci, která je napínavá a nebezpecná přivítá a proto se někdy nepohodne se zbytkem týmu. Líbí se mu Marguerite (alespon to tak vypadá) Jak to klape v lásce Marguerite a Roxtona najdete ve vztazích.
Professor Challeger - Peter McCauleyKdyž ho opustila manželka začal cestovat po světe a objevil ztracený svět. Vrátil se do Británie a prohlašoval, že objevil starověký svět plný dinosaurů a zvláštních bytostí. Nikdo mu nevěřil ale on zorganizoval výpravu , která se na tenhle ostrov vydá, ale tenhle príbeh už známe. Challenger se vyzná ve vědě a tak pro celou expedici vyrábí střelný prach do zbraní a občas i něco vyzkoumá. V domě nahoře na stromě má svou laboratoř, kde zkoumá každou zvláštnost
Ned Malone - David Orth20 mladý reportér britského deníku. Začal jako poslíček později pracoval v kopírce novin a nakonec opravoval chyby. To ho příliš nebavilo a tak se učil létat v bálóně. Tam potkal svou životní lásku Gladys , ale ona ho nemilovala. Rozhodl se vyrazit na expedici challengera a napsat článek o tom jeho světě. Později, když zjistil, že se s Gladys už asi neuvidí zamiloval se do Veroniky, dívky kterou našli v pralese a seznámili se s ní.
Úvodní video:

Ztracený svět

24. července 2007 v 20:10 | Petra a Terka |  Ztracený svět
Popis
Prof. George E. Challenger, Lord Johan Roxton, Marguerite Krux, Prof. Arthur Summerlee a Edward "Ned" T. Malon, tvoří skupinu lidí, která se rozhodla vydat na neznámou cestu za mýtem, který vypráví o tajemné plošině, na které dodnes žijí živé exempláře dávno zapomenutých dinosaurů.

Na své dobrodružné výpravě, s cílem vypátrat zapomenutý svět a dokázat existenci vyhynulých zvířat, se setkávají s nástrahami mnohdy přesahující lidské chápání a popírající zákony moderní vědy, ale nejen to. Sama plošina je totiž tajemná a skrývá mnohá překvapení v podobě místních domorodých obyvatel, ještěřího národa (myslí si že jsou nejvyspělejší rasou) nebo již výše zmíněných nevysvětlitelných jevů…

Průvodcem tímto nehostinným světem se stane Veronica, ta na plošině vyrostla a jejím hlavním cílem je najít rodiče, kteří jednoho dne odešli a už se nevrátily. Veronica poskytne naší skupince domov a informace o plošině, jednou z nepříjemných informací je i to, že z plošiny není návratu. A tak se stane, že z dokonale připravené expedice se v jediném okamžiku stane boj o holý život a snahu najít cestu domů…

Foto-Marguerite Krux

24. července 2007 v 19:59 | Petra a Terka |  Ztracený svět