Červen 2007

Bleskajda 9.

30. června 2007 v 13:20 | Petra a Terka |  *Soutěže
(jsme tam jako pirátky)
2.Kolikátej to byl hlas?
3.Jak si užíváš 1 den prázdnin?
4.Co chceš na diplomek?

Tučňák Humboldtův

Diplomky za bleskajdu 8.

30. června 2007 v 13:15 | Petra a Terka |  Pro vás

Čarodějky - Popis

29. června 2007 v 20:21 | Petra a Terka |  Čarodějky

Žánr: komedie, drama, mystery, romantický, fantasy
Délka: 43 min
Země: USA, 1998-2006

Indiana Jones a poslední křížová výprava

29. června 2007 v 19:49 | Petra a Terka |  Indiana Jones

Indiana Jones a poslední křížová výprava - Indiana Jones and the last crusade

Typ filmu: dobrodružný
Rok výroby: 1989
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Harrison Ford, Sean Connery, John Rhys-Davies a Denholm Elliot
Popis: Dozvíme jak Indiana Jones ke svému biči přišel a proč nesnáší řeckou abecedu. Indy se také po dlouhých létech znovu sejde se svým poněkud excentrickým otcem, jenž je také vynikajícím archeologem, leč trochu jiným než Junior. Nikdy by ho totiž nenepadlo lízt do nejakých děr či starých hrobech. Zvláště když ví, že tam může narazit na něco co má více než dvě nohy. Existuje ovšem jedna vyjímka a tou je legendární SVATÝ GRÁL.
Foto:
Harrison Ford
Harrison Ford

Indiana Jones a Chrám zkázy

29. června 2007 v 19:46 | Petra a Terka |  Indiana Jones

Indiana Jones a Chrám zkázy - Indiana Jones and the Temple of Doom

Typ filmu: dobrodružný
Rok výroby: 1984
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Steven Spielberg , Harrison Ford , Kate Capshaw , Dan Aykroyd , George Lucas , Sidney Ganis , Jonathan Ke Quan , Amrish Puri , Roy Chiao , Chua Kah Joo , Rex Ngui , Dr. Akio Mitamura , D.R. Nanayakkara , Dharmadasa Kuruppu , Stany De Silva , Frank Olegario , Ahmed El Shenawi , Arthur F. Repola , Nizwar Karanj , Pat Roach , Moti Makan , Mellan Mitchell , Bhasker Patel , Arjun Pandher
Popis: Indiana Jones se tentokrát vydává hledat svatý Sankartův kámen, který zmizel z jedné místní vesnice.
Foto:

Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy

29. června 2007 v 19:44 | Petra a Terka |  Indiana Jones

Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy - Raiders of the Lost Ark

Typ filmu: dobrodružný
Rok výroby: 1981
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Harrison Ford , Karen Allen , John Rhys-Davies , Denholm Elliott , Alfred Molina , Glenn Randall Jr. , Romo Gorrara , Barrie Holland , Dennis Muren , Nick Gillard , Wolf Kahler , Anthony Higgins , Don Fellows , William Hootkins , Bill Reimbold , Patrick Durkin , Sonny Caldinez , Anthony Chinn , Pat Roach , Tutte Lemkow , Ishaq Bux , Terry Richards , Steve Hanson , Martin Kreidt
Popis: Indiana Jones, slavný archeolog a tomb raider je pověřen vládou spojených států, aby našel mystickou archu úmluvy. Ve svém patrání, ale není osamocen. Sám fuhrer třetí říše má na ziskání archy eminentní zájem, jenž ale nepramení z touhy po prozkoumání neprobádaného ba ani přáním vystavenit archu v muzeu.

Foto:

Cenka za bleskajdu 1.

29. června 2007 v 19:41 | Petra a Terka |  Pro vás
Kdysi dávno jsme nevěděli jak se dávaj diplomky ale ted už to víme tak tady je:

Ostrov hrdlořezů

29. června 2007 v 10:36 | Petra a Terka |  Ostrov hrdlořezů
Režie: R. Harlin
Hrají: Geena Davisová, Matthew Modine, Frank Langella, Maury Chaykin, Patrick Malahide, Stan Shaw, Rex Linn
Popis: Píše se rok 1600 a kapitánského můstku pirátské lodi Morning Star, brázdící Karibské moře, se ujala půvabná mladá žena Morgan. Morgan je spolu se svou posádkou odhodlána pomstít nejen smrt svého otce, ale především získat pohádkový poklad, ukrytý na ostrově hrdlořezů. Je tu však velký problém - v ruce drží pouze jednu část z třídílné mapy pokladů....

Gothika - o tom

29. června 2007 v 10:26 | Petra a Terka |  Gothika

Gothika - Gothika

Motto: Jestliže je někdo mrtvý, nemusí to znamenat, že odešel.
Typ filmu: thriller
Rok výroby: 2003
Režie: Mathieu Kassovitz , Mathieu Kassovitz
Hrají: Halle Berry , Robert Downey Jr. , Charles S. Dutton , John Carroll Lynch , John Carroll Lynch , Bernard Hill , Dorian Harewood , Michel Perron , Benz Antoine , Jason Cavalier , Jasson Finney , Noah Bernett
Popis: Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti.

Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) - charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli.

Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství… nebo pouze blíže k pravdě.

Terminál - o tom

29. června 2007 v 10:22 | Petra a Terka |  Terminál
Terminál - Terminal, The
Motto: Život čeká
Typ filmu: komedie
Rok výroby: 2004
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Tom Hanks , Catherine Zeta-Jones , Stanley Tucci , Zoe Saldana , Jeffery Houston , Benjamin Ochieng , Kamal Marayati , Charley Gilleran , Brad Rohan , Boyd Kelly , Nick Puga , Joram Moreka , Jerald Garner , William Alva , Chi McBride , Barry Shabaka Henley , Kumar Pallana , Jude Ciccolella , Corey Reynolds , Stephen Mendel , Valeri Nikolayev , Michael Nouri , Bob Morrisey , Jim Ishida , Stephon Fuller , Kevin Mukherji , John Eddins , Kenneth Choi , Cas Anvar , Conrad Pla
Popis: Držitelé Oscara Tom Hanks (Philadelphia, Forrest Gump) a Catherine Zeta-Jones (Chicago) hrají ve filmu Terminál pod režijním vedením držitele Oscara_ Stevena Spielberga (Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana).

Terminál vypráví příběh Viktora Navorského (Tom Hanks), který přijíždí do New Yorku a netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka.

Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií (Catherine Zeta-Jones). Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit.

Terminál byl natočen v produkci Waltera F. Parkese (Chyť mě, když to dokážeš), Laurie MacDonalda (Kruh) a Stevena Spielberga. Významnou roli také obsadil držitel Emmy Stanley Tucci (Road to Perdition) jako letištní úředník Frank Dixon.

0.8||Diplomek

29. června 2007 v 10:01 | Petra a Terka |  *Naše diplomky
Diplom:
Mocinky díky.

Šifra mista Leonarda - o tom

29. června 2007 v 9:55 | Petra a Terka |  Šifra mista Leonarda
Šifra mistra Leonarda - Da Vinci Code, The
Motto: Hledej pravdu...
Typ filmu: Drama
Rok výroby: 2006
Hrají: Audrey Tautou , Tom Hanks , Ian McKellen , Jean Reno , Paul Bettany , Alfred Molina , Jean-Pierre Marielle , Dhaffer L'Abidine , Norman Campbell Rees , Jean-Yves Berteloot , Etienne Chicot , Jean-Pierre Marielle , Francesco Carnelutti , Seth Gabel , Joe Grossi , Xavier De Guillebon , Tonio Descanvelle , David Bark-Jones , Yves Aubert , Brock Little , Roland Menou , Peter Pedrero , Sam Mancuso , Andre Lillis , Andy Robb , Michael Bertenshaw
Popis: Proslulý symbolog Robert Landgon (Tom Hanks) je jedné noci přivolán do Louvru k vraždě místního správce, který za sebou zanechal spoustu mystických stop a symbolů. S pomocí policejní kryptoložky Sophie Neveu (Audrey Tautou) začíná odkrývat sérii ohromujících tajemství ukrytých v dílech Leonarda da Vinciho, která neomylně vedou k pradávné organizaci, jejímž cílem je střežit dva tisíce let staré tajemství.

Dvojice dobrodruhů se vydává na vzrušující výpravu napříč Paříží, Londýnem a Skotskem, během níž se zoufale snaží rozluštit záhadnou šifru a přijít na kloub tajemstvím, která mohou otřást samotnými základy lidského bytí.

Rebelové- o tom

28. června 2007 v 16:35 | Petra a Terka |  Rebelové
Rebelové - Rebelové
Motto: Písničkový film z let šedesátých.
Typ filmu: Romantický Hudební
Rok výroby: 2001
Popis: Písničkový retrofilm z let 60 .Film vypráví v půvabném výtvarném stylu atmosféry konce šedesátých let o velké lásce, které však dějiny nebyly zrovna nakloněny.
Rebelové/Rebelové/
Rebelové/Rebelové/
Rebelové/Rebelové/
Rebelové/Rebelové/
Zuzana Norisová
Video:

Třpitivá jména na přání 2

28. června 2007 v 14:19 | Petra a Terka |  Třpytivá jména
Tak tady jsou:
Tak jen pište.My to rádi Uděláme.

Třpitivé jméno-na přání- Dominik

27. června 2007 v 19:29 | Petra a Terka |  Třpytivá jména
Glitter Graphics
Tak tady je na přání kdyby jste chtěli udělat nějaké jméno tak napište.

Diplomky za bleskajdu 7.

27. června 2007 v 16:42 | Petra a Terka |  Pro vás
Doufáme, že se vám líběj.

Bleskajda 8.

27. června 2007 v 15:43 | Petra a Terka |  *Soutěže
1.Hlasujte plsinky na http://fabianek.blog.cz/
2.Líbí se ti Fabiánka blog.
3.Líbí se ti náš blog?
4.Co chceš na diplomek?

Kdo má nej blog z spřátelených blogů?

26. června 2007 v 16:28 | Petra a Terka |  *Soutěže
Tak hlasujte pro svého favorita a tady jsou jejich blogy:
1.Liden
2. HanCZaaa
3.Áďa
4.Klára
5.Diddlinka
6.Fabiánek
7.Klára(Marie Magdaléna)
8.Bára
9.Nikrs
10.Bawunka
11.Verča a Barča
12.Papája
13.ježeek
14.Petra
15.gerardka
16. Denisek
Konec je 5.7.2007.
Hlasujte plsinky v anketě.
Veverka kapská

Bleskajda 7.

25. června 2007 v 19:04 | Petra a Terka |  *Soutěže
1.Těšíš se na prázdniny?
2.Máš na vysvědšení nějakou 3ku?
3.Jsi spokojen/á se svým vysvědčení?
4.Jak se máš?
5.Co chceš na diplom?

Medvěd lední - mládě

Diplomky za 6. bleskajdu

25. června 2007 v 18:59 | Petra a Terka |  Pro vás