Březen 2007

Časopisy

12. března 2007 v 14:00 | Petra a Terka |  *Popelnice
Bravo girl
Čtrnáctideník BRAVO GIRL! je zaměřen na čtenářky ve věku 12 - 17 let a vystupuje v roli jejich dobré kamarádky. Odpovídá na otázky a problémy související s dospíváním, které se týkají nejen kamarádství a prvních lásek, ale i rodinného a školního prostředí. Poradí, jak se dobře a moderně obléknout, nalíčit, vybrat si správný účes, pečovat o tělo i duši a posilovat si sebevědomí. V časopise nechybí ani aktuální rozhovory se známými dívčími idoly, plakáty a novinky ze světa hudby, filmu a videa.Více na http://www.bravogirl.cz
Časopis Popcorn
Původně časopis o hudbě se posunul k časopisu o hvězdách a životním stylu. Najdete tu pestrou směs všeho, co zajímá dnešní teenagery: módu, plakáty, filmy, pohled do zákulisí šoubyznysu, sport, zajímavosti, tajemství, magii a čarování - a pochopitelně i lásku a sex.
Bravo
Mladí čtenáři časopisu BRAVO zde najdou nejžhavější informace ze showbyznysu, rozhovory s jejich idoly, poutavé reportáže, novinky z oblasti módy, sportu, techniky, internetu a mobilní komunikace, atraktivní postery, hitparády, filmové tipy a mnoho dalších zajímavostí, které hýbou jejich světem. BRAVO je časopis, který mladé čtenáře nejen informuje, ale také jim pomáhá zvládat problémy spojené s dospíváním v rámci poradny Láska, sex a trápení.
Dívka
DÍVKA je dynamický měsíčník pro všechny moderní dívky převážně ve věku 14 - 19 let, které chtějí jít s dobou a chtějí mít přehled. V Dívce se představují nejnovější módní a kosmetické trendy, DÍVKA nabízí také drby a novinky ze světa celebrit, herecké profily, poradí, co s volným časem nebo kam jít za zábavou a chybět nemohou ani internetové tipy, filmové a hudební recenze včetně článků věnovaných videu a televizi.
Sweet17 je časopis pro mladé dívky, které prožívají svých náct. Sweet17 poskytuje cenné rady, díky nímž se snadněji zorientují ve světě módy a kosmetiky. Řeší dívčí problémy a odpovídá na otázky, o kterých se stydí mluvit se svými partnery či rodiči. Nabízí rozhovory a profily známých českých i zahraničních celebrit. Přináší CD, DVD a filmové recence. Pomáhá s výběrem mobilních telefonů a různých technických doplňků. Nechybí ani plakáty a soutěže o zajímavé ceny.Více na http://www.sveet17.cz.

Tygr ussurijský

12. března 2007 v 13:51 | Petra |  *Zvířata

Tygr ussurijský

tygr ussurijský
tygr ussurijský
tygr ussurijský
Taxonomické zařazení
Říše:Živočichové (Animalia)
Kmen:Strunatci (Chordata)
Třída:savci (Mammalia)
Řád:Šelmy (Carnivora)
Čeleď:Kočkovití (Felidae)
Podčeleď:Velké kočky (Pantherinae)
Rod:Panthera
Druh:tygr džunglový (Panthera tigris)
Poddruh:tygr ussurijský (Panthera tigris altaica)
Binomické jméno
Panthera tigris altaica
Temminck, 1844
Tygr ussurijský (známý také jako Amurský, Korejský, Mančurský, nebo Severočínský tygr), systematický název (Panthera tigris altaica Temminck, 1844 ) je největší známou kočkovitou šelmou. Jedná se o poddruh tygra džunglového.

[editovat] Areál rozšíření

Žije takřka výhradně na omezeném území východního Ruska v blízkosti řeky Amur-Ussuri v oblasti Primorskoye a Kabarovsk. Tuto oblast sdílí s levhartem mandžuským (Panthera pardus orientalis) a oba tyto druhy jsou přísně chráněny. Asi 10 % tygrů ussurijských žije v Číně.
Populace těchto tygrů čítala v roce 1992 v Sikhote-Alin 250 kusů a do roku 2004 vzrostla na 350 kusů. Odhaduje se, že v Mount Changbai v Číně jich ještě žije asi 20 kusů.
Tygr má stálé obydlí v jeskyni či pod vývratem stromu, odkud podniká za dne i za soumraku po pravidelných stezkách výpravy za kořistí. Je dobře maskovaný pruhy splývají s okolím.
Tygři rádi plavou a přeplavou široké řeky nebo mořské úžiny. Asi z 85 % se živí jelení zvěří a kanci. Proto je důležité chránit tato zvířata v oblastech, kde žije, aby nevymizela z jeho přirozeného jídelníčku. Tygři ussurijští mohou dosahovat váhy až 300 kg.
Tygr ussurijský jménem "Hodori" byl vybrán jako maskot Olympijských her v Soulu v roce 1988 v Jižní Koreji.

Lev

12. března 2007 v 13:42 | Petra |  *Zvířata

lev

lev.jpg (364274 bytes)
Lev se samicí
lev pustinný - samec
lev pustinný - samec
lev pustinný - samec
lev pustinný - samec
lev pustinný - samice
lev pustinný - samice
Panthera leo - velká šelma z čeledi kočkovitých. Samcům vyrůstá na krku mohutná hříva, dosahují hmotnosti až 250 kg. Samice rodí až šest skvrnitých mláďat, která dospívají ve čtyřech letech. Dožívají se věku 20 až 30 let.
Lev obývá
stepi a lesostepi, kde loví hlavně antilopy a zebry. Žije v Africe na jih od Sahary a v Přední Indii. Na počátku našeho letopočtu se vyskytoval i na Balkánském poloostrově a v severní Africe, kde byl v polovině 19. století vyhuben.
Lev byl posvátným zvířetem v mytologii řady evropských, asijských a afrických národů, symbolem božské síly, vladařské moci a velikosti, slunce a ohně. Byl důležitým kultovním zvířetem zejména v Egyptě, Babylónu a Palestině, v židovském náboženství tvořil symbolickou návaznost na příchod Mesiáše. V křesťanství byl symbolem vítězství křesťanského náboženství nad mocí zla. Ve starověku byl velmi častým prvkem umělecké tvorby, zejména v sochařství a architektuře (reliéfy, monumenty sfing a gryfů). Lev je jedno z nejčastěji zobrazovaných zvířat v období raného křesťanství a středověku, frekventovaný motiv heraldiky.